ONDAMED enerjisiyle yaşama yeni bir dokunuş...

Bel-Boyun Fıtığı

/Bel-Boyun Fıtığı
Bel-Boyun Fıtığı 2018-09-27T11:09:48+00:00
BEL-VE-BOYUN-FITIĞI

Bel boyun fıtığı

Bel ve boyun fıtığı nedir?

Vücuda ait herhangi bir organ veya yapının normal bulunması gereken anatomik sınırlarının dışına taşması fıtık olarak adlandırılır. Disk dediğimiz omurgalar arasındaki yastık dokunun travma, yaşa bağlı yıpranma, uzun yıllar hatalı pozisyonlarda iş görmek, duruş bozuklukları ya da başka nedenlerle kanlanma ve beslenmesinin aksayıp yapısının bozulmasına bel-boyun fıtığı denmektedir.

Bel ve boyun fıtığı belirtileri nelerdir?

Fıtık bölgesinden çıkan sinirin uzanma yoluna bağlı olarak yanma, karıncalanma, ağrı, hissizlik, keçeleşme, idrar kaçırma ve etkilenen seviyenin hizasındaki iç organa has belirtiler oluşabilir. Her bel veya boyun ağrısı fıtık değildir ancak tekrarlaması veya şikayet süresinin uzaması durumunda sorunun net ortaya konması için incelenmesi gerekir. Mesela osteoporoza bağlı omurga kemiklerinde meydana gelen çökme de fıtık benzeri ağrı yapabilir ya da prostat kanseri omurgaya sıçramışsa benzer ağrılar oluşabilir. Ağır metal birikimi de sinir yıpranması yapabilir. Bütün bunlar birbirine yakın şikayetleri oluştursa da nedenler farklı olduğu için terapileri de sebebe yönelik olmalıdır.

Bel ve boyun fıtığı nasıl tedavi edilir?

Ağrı kesici hap veya enjeksiyonlar, operasyon geçirmek çoğu zaman soruna kalıcı yanıt bulmaktan ziyade kısır sonuçlar doğurmaktadır. İlaçsız ve ağrısız bir terapi yöntemi olan Ondamed manyetik alan terapisi ile hem fıtığın lokal problemi üzerinde hem de dolaylı olarak omurgada ağrı ve spazma yol açan varsa ağır metal birikimi, fazla kilo, kemik erimesi, kanser, bağırsak problemleri gibi sebeplere yönelik terapiler daha kalıcı çözümler için uygulanabilir.

Mizmer ONDAMED

Daha detaylı bilgi ve randevu almak için bizi aşağıdaki telefon numaralarından arayabilirsiniz:

İSTANBUL MİZMER TEL: 0532 624 92 66

ANKARA MİZMER TEL: 0532 061 47 17