ONDAMED enerjisiyle yaşama yeni bir dokunuş...

Diyabet

Diyabet 2018-02-09T13:36:35+00:00
DİYABET

Diyabet

    Şeker hastalığı nedir?

Şeker hastalığı/diyabet, gıdalardan sindirim yoluyla alınan glikozun hücreler tarafında kullanılamayıp kandaki oranının çok yüksek seviyelere çıkması ile ortaya çıkan bir sağlık sorunudur. Tedavi edilmediğinde, yüksek kan şekeri seviyeleri ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.Peki kan şekerimiz neden bu kadar yükselir ve neden glikoz hücre içerisine giremez. Burada İnsülin hormonunun  tanımak lazım.

İnsülin, vücudumuzda çok önemli bir rol oynayan pankreas tarafından üretilen bir hormondur. Yemekten sonra, karbonhidratları sindirmeye, onları glikoza indirmeye başlıyoruz.

Pankreas tarafından salınan insülin, hücrelerimize enerji için yakıt olarak kullanılan glikoz taşır. İnsülinin sıklıkla hücre kapılarını açan bir anahtar olarak tanımlayabiliriz ve glikozun hücre içerisine girmesini sağlayan hormon olarak adlandırabiliriz.

Hücrelerin glikoz giriş kapıları veya insülin salımındaki problemler farklı diyabet/şeker hastalığı tiplerinin ortaya çıkmasına neden olur.

Tip 1 diyabet

  • Tip 1 diyabet, vücudun insülin üreten hücrelere saldırması ve bu hücreleri tahrip ettiği bu tahribat sonucunda  insülin üretilemediği anlamına gelen  vücudun kendisine yabancılaştığı (otoimmün) bir durumdur. Bu, kandaki glikozun hızla yükselmesine neden olur.
  • Diyabetli kişilerin yaklaşık yüzde 10’u Tip 1 Diyabete sahiptir.

Tip 2 diyabet

  • Tip 2 Diyabette vücutta yeterli insülin yapılır fakat hücreler üretilen bu insüline yeterli yanıt oluşturmaz ve kan şekeri artar.
  • Diyabetli kişilerin yaklaşık yüzde 90’ı Tip 2’ye sahip.
  • Tip 2 diyabet, genetik ve çevresel faktörlerin karmaşık etkileşimi nedeniyle oluşur. Tip 2 diyabet vakalarının yüzde 58’ine kadar olan kısmı, sağlıklı bir yaşam tarzı ile ertelenebilir veya önlenebilir.

Diyabet hastalığı günümüzde 382 milyon insanı etkilemektedir ve istatistiklere göre 2035 yılına kadar bu rakamın 210 milyon daha artarak 592 milyona ulaşacağı öngörülmektedir. Diyabet sonuçları itibarıyla son derece üzücü bir hastalıktır.

İnsanlar diyabet hastalığında kan şekerinin normale düşmesi için birçok ilaç ve beslenme desteği almakta ancak sonuçlar son derece kısıtlı olmaktadır.

        ONDAMED şeker protokolü ile kan şekeriniz hızlıca düzenlenebilmektedir. Metabolizmayı hızlandırma programları ile İnsülin direnci kırılarak kan şekeriniz çok daha stabil hale getirebilir. Aynı zamanda yüksek şekerin neden olduğu göz rahatsızlıkları, sindirim sistemi problemleri, kalp-damar şikayetleri konusunda da destek alabilirsiniz.

Diyabet hastalarının kilo vermesi ve şeker yeme dürtüsünün ortadan kaldırılması da ONDAMED ile mümkün. Şeker silme protokolü ile bu dürtü ortadan kaldırılabildiği gibi metabolizmayı hızlandırarak kilo verilmesi sağlandığında şeker çok daha aşağı seviyelere çekilebilmektedir.

Bu sayede günlük yorgunluk ve halsizlikleriniz, baş dönmeleriniz ve varsa tansiyon gibi diğer rahatsızlıklarınız daha sağlıklı sınırlara çekilecektir.

Daha detaylı bilgi ve randevu almak için bizi aşağıdaki telefon numaralarından arayabilirsiniz:

İSTANBUL MİZMER TEL: 0532 624 92 66

ANKARA MİZMER TEL: 0532 061 47 17