ONDAMED enerjisiyle yaşama yeni bir dokunuş...

ONDAMED Nedir?

ONDAMED Nedir? 2018-03-14T17:27:49+00:00

ONDAMED Nedir?

              ONDAMED ismi, Latince’de frekans anlamına gelen “onda” ile tıp anlamına gelen “medikal” kelimelerinin birleşmesinden meydana gelmiştir.
Avrupa tıbbi cihaz onayı ile birlikte ve FDA tarafından da onaylanmış sınıf-2 tıbbi tedavi cihazıdır.
              Dünyadaki ilk biorezonans cihazlarının geliştirilmesinde aktif rol oynamış olan Rolf Binder, çalışmalarını Pulsasyonlu Elektromanyetik Alan
(PEMF)’a yönlendirmiş ve biorezonans teknolojisindeki deneyim ile PEMF teknolojisini birleştirmeyi başarmıştır. PEMF; pulsatif (darbeli) ve spesifik
frekanslardaki elektromanyetik atımlarla, insan bedenindeki dolaşımı uyarır ve meridyen sistemine müdahale ederek sistemik dengeyi düzenler.
            Türkiye’de ilaçsız terapiler konusunda uzman Dr. Sinan KORKMAZ ve MİZMER ekibi bireyselleştirilmiş terapiler alanında uzun yıllardır ONDAMED teknolojisinden yararlanmaktadır.
Bakın Dr. Sinan KORKMAZ bu teknoloji hakkında ne diyor;
 ‘’ONDAMED’i diğer Biorezonans cihazlarından ayıran en önemli avantajı danışandan anlık alınan nabızdaki ritim ve dolgunluk farkına göre kişiye özel bir tedavi protokolü oluşturabilmesidir. Bu, diğer biorezonans cihazlarında olan standart tarama ve tedavi protokollerini aşan bir geri bildirim teknolojisidir.’’
ONDAMED terapilerinde o anda nabızdan alınan geri bildirim ile kişiye özel parametrelerde belirlenen elektromanyetik alan, hastalıkla ilişkilendirilmiş vücut bölgelerine yönlendirilir ve buradaki tıkanmış dolaşımı-enerjiyi harekete geçirir.
Önemli Not: PEMF(pulsasyonlu elektromanyetik alan) yöntemi hekimler tarafından ve çeşitli uygulamalarda kullanılabilir; biofrekanslarla gerçekleştirilen bu uygulamaların sadece diğer tedavi yöntemlerini tamamlayıcı olarak gerçekleştirildiği akılda tutulmalıdır. ONDAMED ile yapılan terapi uygulamaları bir “tıbbi tedavi” değildir, başka tıbbi tedavilere alternatif değildir; yürütülen faaliyetlere genel yaklaşımı tamamlayıcı ya da destekler nitelikte düşünülmelidir

ONDAMED Biyolojik Geribildirim Sistemi(Bio-feedback)

         ONDAMED elektromanyetik frekanslarla bağ dokusunu uyarır. Bağ dokusu geleneksel ve modern tıpta hücre dışı matriks olarak bilinir. Bu hücre dışı matriks hem besin maddeleri hem de toksinler için bir depolama alanıdır. Bu ekstraselüler (hücre dışı)  matriksten toksinler kan ve lenf dolaşımına katılır. Uzman hekimler ONDAMED tarafından oluşturulan elektromanyetik dalgaların ekstraselüler (hücre dışı) matriksi stimüle ettiğini kanıtlamıştır.  ONDAMED ‘in aralıklı uyarı ve dalgaları düzensiz hücresel işleyişten geçer ve bu geçişler nabızda anormal atımlar olarak algılanır. Frekans darbeleri arasındaki boşluklar, hücrelerde düzenleyici bir etki oluşmasını sağlar.

ONDAMED Biyolojik Geribildirim Sistemi: Nasıl çalışır?

         ONDAMED, elektromanyetik indüksiyona dayanan son derece spesifik biyofiziksel analiz ve uygulama olanağı sağlayan elektromanyetik frekans cihazıdır. Uygulayıcı, vücudu elektromanyetik dalgalarla tarar, problemli alanlar belirlenir ve bu alanlar temizlenirken verilen frekanslarla vücut doğal dengesine ulaşır. Vasküler Otonom Sinyal (VAS) vasıtasıyla, uygulayıcı vücudun eğilimini hızla tarar, gerekli frekansları belirler ve aynı anda hepsini bir şifa seansında uygular. Bu, piyasadaki diğer sistemler gibi, vücuttaki dengesiz frekansları okumak gibi bir teşhis aracı değildir.

       ONDAMED, sesin ve rengin frekanslarını, insanın doğal frekanslarıyla birleştiren kapsamlı bir sistemdir. ONDAMED taraması sırasında hafif derecede karıncalanma hissi oluşabilir veya hiçbir şey olmayabilir. Daha ziyade danışanda yenilenme, açık düşünme ve kendini rahatlamış hissetme gibi olumlu geri bildirimler yaygındır. ONDAMED bağımsız olarak terapi amaçlı kullanılabildiği gibi diğer tedavi yöntemleri ile birlikte kombine edilebilir. ONDAMED ile birlikte kombine ettiğiniz mevcut terapileriniz daha etkili ve daha kalıcı olacaktır.
       ONDAMED, homeostaza doğru ilerlemek ve maksimum iyilik hali sağlamak için her insanın ihtiyaç duyduğu terapiyi sunan benzersiz bir cihazdır.

Daha detaylı bilgi ve randevu almak için bizi aşağıdaki telefon numaralarından arayabilirsiniz:

İSTANBUL MİZMER TEL: 0532 624 92 66

ANKARA MİZMER TEL: 0532 061 47 17