ONDAMED enerjisiyle yaşama yeni bir dokunuş...

Sigara Bırakma

Sigara Bırakma 2018-02-19T12:09:57+00:00
SİGARAYI-BIRAKMA

Soru: Sigarayı bırakmak istiyorum! Bana yardım eder misiniz? ya da

SİGARA BIRAKMAK istiyorum ama nasıl en kolay yoldan bunu yapabilirim bilmiyorum diyorsanız;

Doğru yerdesiniz…

Sigaranın zararları sadece içenler tarafından değil, bütün insanlarca bilinir. Ama buna rağmen insanlar sigara içmekten kendilerini alıkoyamazlar. Bunun en büyük sebebi nikotine olan bağımlılıktır. Bu bağımlılıktan kişiler kendilerini bir türlü alıkoyamazlar. Sigaranın vermiş olduğu bağımlılık psikolojisi ve olumsuz etkileri ile karşılaştıktan sonra kişiler kendilerine “Bir daha içmeyeceğim” gibi sözler verir ve SİGARA BIRAKMA girişiminde bulunurlar. Peki bu girişimler sigara bağımlıları için nasıl sonuçlanıyor?

Sigara bağımlıları, sigara tiryakileri birçok sigara bırakma girişiminin ardından ne yazık ki hayal kırıklığı yaşamaktadırlar. Sigara bırakma tedavisi ile ilgili çalışan uzmanlar birçok yöntem uygulamaktadırlar. Sigara bağımlılığı tedavisinde sigara bırakma ilaçları, nikotin bantları, elektronik sigaralar, sigara bırakma isteyenlerin sıklıkla kullandığı yöntemlerdir. Bu yöntemler kendi içlerinde birtakım zorlukları barındırır. Mesela sigara bırakma ilaçlarının yan etkileri çok fazladır. Özellikle kalp damar sağlığı üzerinde 3 ila 6 ay boyunca her gün alınması başka bir uygulama zorluğu. Elektronik sigaraların zararları normal sigaradan farksızdır. Nikotin bandı, nikotin sakızı, mide ve dolaşım sorunlarına, cilt ve ağız içi lezyonlarına yol açabilmektedir. Bahsettiğimiz SİGARA BIRAKMA yöntemleri başarılı da olsa kişiler bir zaman sonra ya sigaraya yeniden başlamak ya da bu yöntemleri uzun süre kullanmaya devam etmektedirler. Bu durum kişide ayrı bir bağımlılık oluşturmaktadır.

Bu zararlı ve bağımlılık yapan sigara bırakma yöntemleri yerine, ilaçsız sigara bırakma yöntemi olan ve bilimsel verilerle kanıtlanmış, en etkili sigara bırakma yöntemlerinden biri olan ONDAMED terapisi, tek seansta sigara içme isteğinizi ortadan kaldırmaktadır. Sigara bağımlısına uygulanan protokol ile, ilaçsız-yan etkisiz sigara bırakma sağlanmaktadır. Merkezlerimizde uygulanan ONDAMED terapisi sonucunda sigara bağımlılarında %80 başarı sağlanmaktadır

Siz de SİGARA BIRAKMAYI istiyor ya da düşünüyorsanız, İLAÇSIZ SİGARA BIRAKMA yöntemi olan ONDAMED terapisi için merkezimize ulaşabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi ve randevu almak için bizi aşağıdaki telefon numaralarından arayabilirsiniz:

İSTANBUL MİZMER TEL: 0532 624 92 66

ANKARA MİZMER TEL: 0532 061 47 17