ONDAMED enerjisiyle yaşama yeni bir dokunuş...

Tamamlayıcı Tıp Üniteleri

Tamamlayıcı Tıp Üniteleri 2018-02-19T11:56:54+00:00

     Geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarının birçoğu, tedavilerinde temel olarak Geleneksel Çin Tıbbına ait noktaları ve meridyenleri kullanır. Meridyen, içinde Çi akan bir kanal ağının birimidir. Bu ağ, vücudun iç ve dış bütün parçaları arasında Çi akışıyla vücudun fizyolojik olarak çalışmasını sağlar.

    Meridyenler, Çi’nin subtle magnetik enerjisini dağıtarak, her bir organ sisteminin fiziksel hücresel yapısının organizasyonunu ve devamlılığını sağlarlar. Bu meridyenler ve ait oldukları organlarda ortaya çıkan patolojiler danışanda çeşitli semptomların ortaya çıkmasına neden olur. Bu semptomlar genel  olarak somatik bulgulara neden olabilirken aynı zamanda psişik bulguların ortaya çıkmasına neden olabilir. Somatik bazı müdahaleler semptomların azalmasını sağlarken psişik bulgular konusunda yetersiz olabilir. Örneğin: Karaciğer ve safra kesesi meridyenlerindeki problem karaciğerde bir hepatosellüler hasarı gösterirken aynı zamanda danışanda kendini psişik olarak ‘kırgınlık, çekişme ve öfke’ gibi psişik bulgulara neden olmaktadır. Bu semptomların görmezden gelinmesi hasta sağaltımı konusunda hekimleri başarısız kılmaktadır.

tamamlayıcı tıp

     ONDAMED teknolojisi bu meridyenler üzerinden geliştirildiği için MODÜL 1: MERİDYENLERE GÖRE FREKANSLAR ile bu sağaltıma yardımcı olmaktadır. Ayrıca MODÜL2 ile semptom ve hastalık bazlı modülü ile semptomların giderilmesine yardımcı olmaktadır. Bunlara ek olarak hastalıkların kaynağında yer alan günümüzün kaçınılmaz problemlerinden olan ağır metaller için Detox programları ile etkin tedaviye bizi bir adım daha yaklaştırmaktadır.

   Günümüzde bazı kronik hastalıkların temelinde bazı mikroorganizmaların neden olduğu ve bu mikroorganizmaların sessiz inflamasyonu sürekli aktive ettiği bilimsel verilerle ortaya koymaktadır. ONDAMED MODÜL 3 ile bu mikroorganizmalara uygun frekanslar ile silme yapılabilmekte ve hasta sağaltımına yardımcı olmaktadır.

   Modül 4 ile birçok hastalığın kökeninde bulunan bazı eser elementlerinin eksiklerini hem tanılamakta hem  de terapi açısından yardımcı olmaktadır.

    Bütün bu modüllerin etkin kullanımı ile ONDAMED teknolojisi her geleneksel ve tamamlayıcı tıp ünitesinde hekimlerin elinin altında bulunması gereken etkin bir enstrumandır. ONDAMED  tamamlayıcı tıp ünitelerinde danışan sağlığı açısından hekimlerin işlerini kolaylaştıracak bir teknoloji ürünüdür.

Daha detaylı bilgi ve randevu almak için bizi aşağıdaki telefon numaralarından arayabilirsiniz:

İSTANBUL MİZMER TEL: 0532 624 92 66

ANKARA MİZMER TEL: 0532 061 47 17